تبلیغات
ورزش سلطانیه

ورزش سلطانیه
تحصیل ، تهذیب ، ورزش
نظر سنجی
به نظر شما برای بهتر شدن وبلاگ ورزش سلطانیه کدام گزینه بهتر است؟
تأثیر گرم کردن و سرد کردن بدن در تمرینات

گرم کردن یا تمرینات مقدماتی ، فعالیتهایی هستند که باعث افزایش درجه حرارت بدن و عضلات و افزایش فعالیت آنزیمها شده ، بر سرعت گردش خون می افزایند و اکسیژن بیشتری در اختیار عضلات قرار می دهند ؛ در نتیجه ، واکنشهای سوخت و ساز و تولید انرژی تسریع می گردد. همچنین سرعت انقباض عضلانی و عکس العمل آن سریعتر می شود. از طرفی گرم کردن و حرکات کششی احتمال بروز صدمات و آسیب های ورزشی همچون پارگی تارهای عضلانی- تاندونی و کوفتگی را کاهش می دهند.

تأثیر روانی گرم کردن :

اگر ورزشکار به تأثیر مفید گرم کردن اعتقاد داشته باشد، آن وقت مصرانه آن را انجام می دهد. اصولاً ورزشکاران در حین گرم کردن ، تمرکز روحی ، روانی و فکری بر اجرای بهتر فعالیت اصلی مسابقه دارند.

تمرینهای مفدماتی سبب می شود تا ورزشکار بدون ترس از بروز صدمه در مسابقه شرکت کند و چون از روحیه ی بالایی برخوردار است ، اجرای فعالیتهای جسمانی او بهتر خواهد بود.

شدت و مدت گرم کردن :

برنامه های گرم کردن نسبت به شرایط محیطی فرق می کند. شدت و مدت گرم کردن باید مطابق با درجه حرارت محیط، نوع پوشاک و سطح آمادگی ورزشکار تنظیم گردد. شروع تعریق( افزایش درجه حرارت بدن حدود 5/1 الی 2 درجه) نشانه ی خوبی برای گرم شدن بدن است. بنابراین شدت تمرینهای مقدماتی باید در حدی باشذ که باعث تعریق نسبی بدن شده ، ورزشكار را خسته نکند. مدت گرم کردن نیز بین 5 تا 30 دقیقه متغیر است.

سرد کردن بدن

تمرینهای سرد کردن که معمولاً پس از پایان تمرین اصلی انجام می شوند ، همچون تمرینهای مقدماتی گرم کردن ، تمرینات سبک و ملایمی هستند که بین 5 الی 15 دقیقه صورت می گیرند. البته فعالیتهای سرد کردن برعکس فعالیتهای گرم کردن صورت می گیرد؛ بدین روش که پس از پایان فعالیت اصلی ، همان فعالیت با شدت متوسط ادامه می یابد. سپس نرمشهای ملایم و در پایان حرکتهای کششی اجرا می شود.

فواید سرد کردن بدن :

1-   دفع سریعتر اسید لاکتیک از بدن

2-  کاهش کوفتگی عضلات و ضعف و سرگیجه

3-   افزایش انعطاف پذیری عضلات، مفصلها و دامنه ی حرکتی آنها.
طبقه بندی: مقالات ورزشی،
[ یکشنبه 1 بهمن 1391 ] [ 08:59 ب.ظ ] [ علی ملکی ]
.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

سلام
این وبلاگ سعی خواهد کرد تا ورزشهایی که در شهر سلطانیه فعال هستند را معرفی و آخرین اخبار ورزش سلطانیه را تحت پوشش قرار دهد. در ضمن برای کسانی که به صورت علمی ورزش را دنبال می کنند نیز مطالبی خواهد داشت.
لطفا نظرات سازنده خود و یا عکس و مقالات مناسب ورزشی را به این آدرس ایمیل نمایید.
متشکرم
a.malaki54@gmail.om
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :